DARMOWA DOSTAWA OD 59 ZŁ 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin molestie felis ac massa placerat sagittis at non arcu. Quisque quis pharetra turpis. Nulla laoreet convallis nunc vel ullamcorper. Aenean ligula.

 

Aby Twoje świeżo zakupione skarpetki cieszyły się długim i beztroskim żywotem, warto żebyś wiedział o kilku rzeczach

Najlepszym sposobem aby mieć ładne i gładkie skarpety, jest ich złożenie na płasko zaraz po wysuszeniu. Nie eksperymentuj z żelazkiem – a jeśli już – to nastaw je na najniższą możliwą temperaturę. W skład skarpet wchodzą włókna syntetyczne – poliamidy i elastan. Narażenie ich na działanie wysokich temperatur doprowadzi do zniekształcenia całej dzianiny. Straci ona swoją elastyczność i „pamięć kształtu”.

Swoje soxy najlepiej jest suszyć – [uwaga: autorska figura retoryczna] – w zwisie swobodnym na sznurze. Serio! Dzięki temu, skarpetka nie będzie narażona na mechacenie się w czasie odwirowania lub suszenia maszynowego. Jeżeli jesteśmy już przy sprawie mechacenia – to sprzedamy Wam jeszcze jedną poradę. Dobrze jest prać skarpety na lewej stronie – to naprawdę wydłuża ich żywot.

Piorąc bawełniane skarpetki nie warto bawić się w Małego Chemika. Bawełna jest delikatnym włóknem i wszelkiego rodzaju odplamiacze i im podobne wynalazki, po pierwsze – mogą odbarwić skarpetę, a po drugie – uszkadzają strukturę włókna i drastycznie skracają żywotność produktu.

Pranie skarpetek w temperaturze powyżej 40 stopni również nie będzie dobrym pomysłem. Chyba, że chcecie mieć skarpetkę o jakieś 2 rozmiary mniejszą…